Nebát se ale modlit.

pondělí 8. září 2014

Vařečka z Obřízkova

Naši milí čtenáři, nemám teď vůbec čas psát, protože musím psát jinam... ;-)
Až to dokončím, určitě se zase ozvu. Kdo se nudíte, můžete si kliknout na můj rozhovor pro Parlamentnilisty.cz - kdo se nudíte hodně, dejte si i tu diskuzi pod článkem, odkud jsem si vypůjčila název dnešního příspěvku.
Vařečku potvrzuju, v kuchyni trávím většinu času doma. Děti začaly chodit do školy a školky, Eliáš měl hned první den školy nácvik, jak se chovat, když zazní sirény a domů jsme dostali příručku, jak zvládat stresové reakce dítěte. Potkala jsem paní učitelku Liz, která má nejmladší děti, nebyla úplně v dobré náladě - vrátila se z prázdnin z USA a zaskočilo ji, co děti odpovídaly na otázku "Jakpak jste se měly o prázdninách?" Vlastně nic moc, shodly se napříč rasami, národnostmi i náboženskou vírou.
Po škole visí obrázky dětí ze všech ročníků - vzpomínky na prázdniny - hele - nic moc veselýho. Rakety, Iron Dome, vojáci, vlajky, kryty - nápisy na domech: "We want peace."
Taky jsem si na chodbě školy vyfotila komiks, který jsem si soukromě nazvala Základy křesťanství v několika jednoduchých krocích. Děsně se mi to líbí.

Taky už jsme klukům vybrali kroužek - budou dvakrát týdně chodit na judo. V naší čtvrti je dobrý trenér, bezvadně to s dětma umí. Teda jenom v hebrejštině. Až jsem byla dojatá, když jsem sledovala našeho čtyřletého mazánka, který zatím s hebrejštinou přišel do styku jen v obchodě se zmrzlinou (jedině tady ochotně a vesele vříská "shalom!" už od vchodu), jak dychtivě napodobuje ostatní děti, které trenérovi rozumí, dokonce se směje i jeho vtipům, když se smějou ostatní. Eliáš něco málo rozumí, ale na vtipy taky ještě nemá... Jsou vlastně oba hrozně stateční, všechno to zvládaj, už jim to ani nepřijde.
Mno, takže vše při starým - jezdím tam a zpět skrz Tel Aviv jako pako, je tu horko, moře je skvělá součást duševní hygieny, Jakuba jistě vídáte na svých televizních přijímačích, s holkama už jsme byly tančit, po večerech píšu nebo čtu, občas mám tendenci pochybovat, jestli mi to fakt k něčemu je. Tak zatím!

1 komentář:

Amelie řekl(a)...

je fajn, že se mu judo líbí.

Okomentovat