Nebát se ale modlit.

sobota 11. ledna 2014

Konec dovolené - začátek odpočinku

Bylo to krátké, rychlé a o to intenzivnější. Mysleli jsme si s Jakubem, že jak tady moc netrénujeme, dostane nás pražský noční život rychle do kolen. Místo toho jsme se ve tři ráno našli někde v centru, oba po nejmíň dvou večírcích a jeli jsme spolu taxíkem domu. Někdy jsme se ani nenašli... Celá rodina jsme se 14 dní živili cukrovím, chlebíčky, majonézou, smaženým - mno - hanba mluvit.
Teď jsme zpět a začíná detox. (Fota od Markety první den po příjezdu...odpoledne bylo snad 23 stupňů, hoši se ze samé radosti svlékli na pláži do naha...)

Jakub se má fajn, ačkoli mu vybouchla cesta do Libanonu (nemyslím doslova!), ale i tak má pocit, že musí napracovat, co zmeškal - tak strašně prohání chudáka nemocného kameramana Máru.
Já jsem přijela nabitá vřelými slovy bývalých kolegů a odhodlaná začít něco dělat, i když na to tady budu sama a daleko od všeho. Taky jsem přestala kouřit - už jsem teda od prvního měla asi pět cigaret, ale to je míra, která mi přijde fajn. V zásadě nekouřim, ale nepřišla jsem o své nezadatelné právo si sem tam dát... ;-)
Eliáš se má bezva, paní učitelka Rachel už po prázdninách ve škole není, hlavní úlohu přebrala vřelá Američanka Liz, která je moc fajn. Nejlepší kámoška Elíf z Turecka ho stejně jako před prázdninami dráždí svou jedinou anglickou větou: "Eliash not me friends" - ale ve finále stejně vždycky přitáhne domů batoh plný výkresů se srdičky a nápisy jako "Pšání for Elíf..."
Beník je ve školce pořád sekáč, je tak cool, že Ora občas neodolá, vyfotí ho a pošle mi jeho fotku.

Markéta udělala izraelský řidičák napoprvé a má kabelku s E.T.


Nikol zuřivě běhá patnáct kilometrů denně, až jí z toho slezly nehty na nohou, což jí neodrazuje, namaluje si je lakem přímo na kůži... A do baru se vždycky nějak dokulhá.
Uri taky do baru dorazil, obklopil nás kamarády, kteří jeho překřtili na Charlieho a nás na jeho andílky, což na Markétu jako specialistku na make-up klade veliké nároky, protože ze sebe musí vyrobit Číňanku.
Kfir má novou přítelkyni, na kterou se vymlouvá vždycky, když má někam přijít. Ale nikdo jsme jí ještě neviděl. Simon zachází s telefonem hůř než náš Beník, takže občas pošle pětapadesát fotek, jak udělal nová kamna na terase na farmě ...

...a pak o něm zase týden nic nevíme. Už začínám mít podezření, že on je ta Kfirova tajná přítelkyně. 
Mno nic - toť vše. Zítra bychom chtěli Pojarům odlehčit o jeden basketbalový koš, koupit Eliášovi balón a zkusit to dát nějak dohromady.
Mějte se hezky, brzy se zase počteme!
2 komentáře:

Petr Vorlicek řekl(a)...

Tak ta posledni fotka je fakt dobra!

Anonymní řekl(a)...

Skoda, ze jsme se v Praze nestihly potkat ! Ale snad priste. Uzivejte zimojaroleto nebo co to je za rocni obdobi pro chanuku, koupani a vanoce v jednom :-) A super, ze ma Elda konecne normalni ucitelku! Ben je frajer! *M

Okomentovat