Nebát se ale modlit.

sobota 5. října 2013

Nestíháme! :-)

Slíbila jsem si, že udělám něco jako čtvrtletní bilanci, ale vůbec nemám čas se nad tím ani zamyslet, natož to napsat. Dnes ráno dorazila první várka rodičů na inspekci, chceme jim toho tady ukázat co nejvíc a je to k tomu ještě hodně komplikovanější o to, že čtyři dny z jejich pobytu bude Jakub mimo (v Jeruzalémě) pokrývat návštěvu pana prezidenta. Tedy mediálně pokrývat. Pokrýt, nebo raději celý zakrýt, by se měl pan prezident sám, což ale není velká naděje, že se stane, neb má velké ambice: rozzuřit všechny Araby v celém regionu co nejskvostnějším bonmotem na jejich adresu. Už teď mu nemůžou přijít na jméno a to ještě ani nepřijel.
Nicméně: když nemám čas psát, napíšu židovskou anekdotu.
Tak tady je, vyprávělo mi jí to velké české scenáristické jméno  :-) :

Přemlouvá katolický kněz varšavského rabína ke konverzi: "Víte - vy jste pořád jen rabín, ale jako katolík si můžete pořád polepšovat a stoupat - můžete se vypracovat třeba až na biskupa nějaké diecéze!"
"To maj dobrý - ale já jsem vrchní rabín ve Varšave, vědí - a myslej voni, že ta jejich diecéze bude větší než Varšava?"
"Ale pak se třeba můžete stát i arcibiskupem!"
"Taky dobrý. Ale kouknou, v celým Polsku ze všech rabínů ma hlavní slovo dycinky varšavskej rabín - tak to je tak nastejno, nemyslej?"
"Ale pak se můžete stát třeba i kardinálem a nakonec i hlavou celé církve - papežem!!"
"Taky dobrý. Ale mezi náma, poslouchaj: když maj Židi kdekoli na světě nějakej velkej a důležitej spor, tak kam jdou? Nakonec vždycky skončej u varšavskýho rabína jako nejvyšší instance. V čem je ten jejich papež důležitější?"
Knězi dojde trpělivost: "Tak to už je vrchol - nechtěl vy byste se nakonec stát samotným Bohem?"
"Taky dobrý. Jednomu z našich se to koneckonců podařilo..."

Žádné komentáře:

Okomentovat