Nebát se ale modlit.

pondělí 2. září 2013

První školní den

Ráno to nebylo valné. Zpoždění, Eliáš měl náběh na scénku: "já tam dnes nechci jít, protože..." a Beník se tvářil divně vážně, což jsem si vykládala jako znamení, že mu to všechno začíná docházet. Poprvé bez rodičů a rovnou "in english".
Odvážim Eliáše, jedem o pět minut později, dalších pět minut naberem v hustém ranním provozu, před školou je zase shluk blikajících aut, jak rodiče narychlo vysazují své děti, nestíháme "šikování". Z nějakého mě zatím neznámého důvodu si děti nejdřív dají baťůžek do třídy, pak se sejdou na plácku za školou, tam se seřadí do zástupu a pak jdou zase jako housata za paní učitelkou do třídy. Vyzkoumám.
Ale byli stateční. Ani jeden neplakal, drží se, hošánci, i když by radši upalovali do školky v Modřanech. Tady jsou oba po prvním dni komplet v angličtině. Nejdřív malej:
Eliáš tohle hezky zvládal, tak jsme mu pozměnili zadání...
A to je vše, přátelé. Z obou školek máme dobrý pocit, přijde mi, že vědí, co dělají a že takových středoevropských mazánků už pár viděli. Slibuju, že tohle je na delší dobu poslední post, který je pouze o dětech... ;-)

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ja jsem i pro prispevky pouze o detech, je to fakt neskutecny, jak uz jsou oba kluci velky! Vcera se mi o tobe normalne zdalo: byla jsem v praze s nejakym klukem, ale vubec jsem nevedela kdo to je. Nicmene jsme tam byli spolu a rozhodli jsme se zajit do Modran a zazvonit u vas, jako co kdybyste nahodou byli doma... Zazvonili jsme a kdyz strasne dlouho nikdo neoteviral, uz jsme skoro byli na odchodu, ale najednou jsi rozespala otevrela a sli jsme dovnitr na kafe. Sen konci tim, jak mi vypravis, ze kluci jsou zvykli na teplo a v Praze musi mit dve periny... :-) *Marketa

Lenka Szanto řekl(a)...

:-) Ty mas sny jak ja!

Okomentovat