Nebát se ale modlit.

středa 28. srpna 2013

••» Sháníme plynové masky a chystáme se do školy

Nechtěla jsem psát o vážných tématech ani o politice, ale má-li tohle být férovej deník, tak to sem patří.
Na naší poště je nemaj. Na ostatních distribučních místech jedou podle seznamu izraelských občanů v oblasti. My nejsme občani Izraele. Dětské velikosti se špatně shání. Na Amazon a ebay jsem našla v pohodě vše potřebné, původní výrobky pro IDF (izraelskou armádu), ale neposílají to do Izraele. (!) Nevím jistě, ale mám pocit, že to může být klasifikováno jako vojenský materiál, takže se to sem nedá poslat.
Útok amerických sil na Asadův režim v Sýrii by prý mohl začít ve čtvrtek. Asad hrozí okamžitou odvetou Izraeli. Dost se nám to nehodí, zítra má Eliáš první školní den. Držte mu palce. První ven ve třídě, kde nebude vůbec nikomu rozumět. Ať to má bez poplachu.
Je v něm (Eliášovi) taková zvláštní směska těšení se a strachu, úplně mu rozumim, nejradši bych se přiznala, že mám stejné obavy jako on. Ale dělám, že nic, že pohoda, bude to tam pěkný... Snad jo. Snad.
A k té bezpečnosti: lidi tady jsou tak půl na půl - jedni se chovají jako "lepší nic nevědět" a "není lepšího odporu než běžný život" a druzí sice taky normálně žijou, ale vymění si filtry do masek a nakoupí konzervy. Všichni (včetně asi mě) věří ve výzvědné služby a akceschopnost Izraele. Už se jim párkrát tak trochu přihodilo, že udeřili dřív, než dopadl úder na ně, že jo... Tak snad. Snad.
Nebojim se. Ale když si představim, jak dětem navlíkám plynovou masku, sevře se mi hrdlo. Aby se mi ty znalosti z branné výchovy na základní škole nakonec nehodily... Tak si to nepředstavuju...
Jakub dnes koupil širokou pásku na utěsnění oken, ale rozhodli jsme se dětem nedávat žádné instrukce, beztak pro ně ty masky zatím nemáme, tak jaká potom branná výchova, že jo...
Zítra dojmy z prvního školního dne. Pa.

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Ambasáda by nepomohla? Držim palce! Snad Američany napadne dát Izraeli echo dřív, než to začne bouchat a IDF nenechá nic proletět ;)
Pavel

Anonymní řekl(a)...

Acho jooo, úplně mě mrazí,snad už mají lidi těch pos...ých válek dost !!
máma

Zdeněk Blažek řekl(a)...

Lenko držím palce, jde z toho strach, ale jak jste psala minule, když režim popraví 300 ? 600? 1000? lidí včetně dětí bojovým plynem tak co s tím jiného než na ně vletět? Začínám si vážit české kotliny i s těma ... politikama a prezidentem. Může to být i horší. Ať to Eliáš dá v pohodě.

Lenka Szanto řekl(a)...

Mate pravdu, porad si stojim za tim, ze je Amici potrestat musi. Bude to dobry.

Jiri Szanto řekl(a)...

držíme si všichni palce - a Vám a malejm zvlášt i u nohou

Michaela Stěhulová řekl(a)...

Omlouvám se, že přeskočím vážná témata, ale vidět Elího vycházejíc s brašničkou ze dveří, uronila jsem kroupu normálně. Už je velkej kluk!

Okomentovat