Nebát se ale modlit.

středa 14. srpna 2013

☺ Lunapark

V noci byla velká bouřka, přitom ani nekáplo (maminka s tatínkem měli jen trochu jiné názory). Když bouřka utichla, sousedka Maya vyšla ze svého domku ven se třemi kufry. Ale prý ne navždy, jen na týden.
Ráno jsme se rozhodli (když naše paní bytná je teda ta generální asi čtyřech parků v zemi), že pojedeme na pouť. Eliáš hýkal nadšením, Beník se rozplakal a tvrdil, že do toho písku on nepůjde a že počká v autě. Marně jsme mu domlouvali, že na pouti je to lepší než na poušti...
Mno nicméně... tadááááá!
Beník stále u Jakuba v náručí, pořád nevěřil, že ho tam nečeká jen horký písek. A hádejte, co mu spravilo náladu? Jistee...
Zatimco tatinek si okamzite rozbouril zaludek na prvni atrakci s Eliasem (ten kolotoc vzadu), maminka chytre vyckala, az mladsi chlapec zpusobne doji...

A vzala ho do víru barevných jednoduchých kolotočů pro nejmenší... Začali jsme hodně lehce pirátskou lodí...
..., ale do té už se Ben po obhlídce ostatních vozítek nikdy nechtěl vrátit. Vyžadoval pak už jen armádní člun se dvema lehkymi kulomety na zadi:
maskovaný bojový letoun s rudou hvězdou...
A úplně nejraději měl jakousi protiletadlovou houfnici s extra dvěma palebnými pozicemi...
Takze tak. 
Kdyz jsme stali frontu na obrnene dzipy, sluzbu konajici pubertak se ptal po veku deti (mohly od peti).
"This one is five," rekla jsem ja, vnitrne se pripravujic na to, ze trilety Ben bude plakat, ale co se da delat...
"And this one is four and half," vlozil se hbite muj muz, takze i trilety byl vpusten. Nevim, jestli si kluk dokazal spocitat, ze mu bud mu bezostysne lzeme do oci, nebo jeden z chlapcu neni nas, zrejme ani jedno, bylo mu to fuk.
Vic fotek z batoleci branne vychovy uz nemam. 
Asi jsem tim ani nechtela rict, ze to je pruprava do militantni dospelosti. Park je plny pubertaku, pred i za kasou. za ctyri roky pujdou holky na vojnu na dva roky a kluci na tri. asi to takhle dava vic smysl.  Good night and good luck!
2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ach jooo,chudáci izraelské děti,když už je tak brzy připravují na život ve zbrani,ale je fakt, že u nich to člověk pochopí.
Díky za naše atrakce.
máma

Lenka Szanto řekl(a)...

Normalne jsi me dojala, uplne Čapkovskej komentář... ;-) Pusu. L.

Okomentovat