Nebát se ale modlit.

čtvrtek 25. července 2013

◙ Takový holčičí postřehy

Mám spoustu bodů, který, jak se ukazuje, budu potřebovat promptně vyřešit.

1)Jestli se budu celý dny jenom rýpat ve špinavých hrncích, tak mě trefí. (A nejen cákanec oleje z pánve, něco horšího...)


Řešení: Peču na to. Prostě jim nebudu tak vyvářet, mazánkum, maj dvě teplý jídla denně. Smůla - pita s hummusem a nazdar.  

2) Děti strašně zlobí, jak nemaj jiné děti k interakcím. 

Řešení: Zavedla jsem tabulku, kam dávám černé a červené puntíky. Zatim beta provoz, uvidíme, jak se osvědčí. Jinak - počkat na poslední týden v srpnu, až ty dvě vrtule schlamstnou vzdělávací ústavy nejméně na půl dne.

3) Being housewife neznamená mít víc času, ale míň. Muž celý den pracuje (což já taky, ale on na rozdíl ode mne tou prací vydělává), večer přijde znaven a já se skoro stydim říct, že jsem unavená a nálada v mužstvu nebyla moc dobrá. Poněvadž odpovědí mi může být leda tak pokrčení ramen.

Řešení: Potřebuju víc času pro sebe. Tak nejhůř v září...

4)  Na pláži jsou většinou super atraktivní týpci. Vysportovaní, opálení, na břiše tabulka čokolády - v ruce buď surf nebo pálku na plážovou pinkanou. Zjišťuju, že se mi místo mladíčků, kteří vypadaj jak z titulky časopisu, líběj spíš udržovaní chlapi 35-50. Maj nějak lepší auru, příběh v očích, něco tam zkrátka je na nich mnohem lepšího... ;-)

Řešení: Tak tohle bych neřešila... :-)

5) Vlasy se vysušujou, lak na nehty se mnohem rychleji loupe, tělo potřebuje častější servis a údržbu. 

Řešení: ad bod 3. Na druhou stranu čím dál víc vyšisovaná a opálená blondýna to má na pláži dobrý, sem tam se nějaký ten udržovaný čtyřicátník ohlídne... ;-)

6) Snadno od sebe rozeznáte holku bezdětnou a po porodu. Ty druhé si se zacvičením povolené břišní stěny do původního stavu zas tolik hlavu nedělají. Takže ty bezdětné to mají přímo na talíři, jak dopadne to jejich natřásání se před skupinkou surfařů. Aspoň, že to není tak segregované jako ve Žlutých lázních, třeba... Tam by se měly z plážových barů pořádat povinné exkurze do toho lágru za plotem, kterému říkají dětský koutek. Aby všichni viděli, kam to celý vede... 

7) Měkne mi mozek.

Začnu chodit na hebrejštinu. Utratím za ní veškerý zůstatek na svém českém účtu. Poslední zbytky svobody obětuju na oltář vzdělanosti... 

8) Chlapi na ulicích nečuměj do telefonu nebo tabletu jako v Praze, ale po holkách.

Je tady tak nějak víc živo. Víc všechno: veselo, naštvano... rušno. Ale konstantní středoevropská zpruzelost tu nějak chybí.

Tak se mějte, já jdu na pláž. 


2 komentáře:

Petr Vorlicek řekl(a)...

doufám že taky co nevidět přibudou nějaké klučičí postřehy, např. co se děvčat na pláži týká atd.

Anonymní řekl(a)...

Lenul, přeji ti při kočírování kluků pevné nervy a taky ruku, nic jiného ti stejně nezbývá.
Tak zdar a sílu.
máma

Okomentovat