Nebát se ale modlit.

sobota 27. července 2013

☺ Rukověť izraelského řidiče

- Ráno jsem zaspal, hergot, to než se dostanu do práce, to zas chytnu ten nejhorší provoz. Takže honem: snídani do pusy, košili si pak oblíknu v autě, jen co si vzpomenu, kde jsem ho včera nechal. Před domem není... hmm hmm... a kruci, už asi vím, je tak o dva bloky a pět rohů dál. Než tam doběhnu, povim vám ve střední Evropě, jak to tady s tím parkováním je:
V zásadě smíte bez obtíží parkovat v zóně, kde jsou modrobílé pruhy.
Absolutně nechápu, kde se tahle fotka na světě vzala, to musí být hollywoodskej ateliér, vláda vás tahá za nos, takovýhle nádherný parkovací místo v Tel Avivu není. Ne, není. Nikde. Když už se něco objevi, je to tak na polovinu délky vašeho auta, s parkovacím automatem a časovým omezením, který vy paka z Evropy stejně budete blbě čist zleva doprava, takže až se k autu vrátíte, najdete na něm pokutu na 200  shekelů minimálně.
Ha, tady je moje kára, to jsem to ale včera pěkně vykoumal. Sice mám jedno kolo na chodníku, druhý v půlce silnice a nárazník hluboko v sousedově kufru, ale co už. Nejsem diplomat jako tenhle, abych mohl bez obav libovolně pohodlně parkovat na červono-bílych pruzích.

Tak jedem. Košili, dožvejkat snídani a tradá. A doprrrrrr.... Ayalon úplně zacpanej, kdo by se taky divil v tuhle hodinu...

Do háje, to mi ještě chybělo. TUUUUUUT!!!! Hahaha, lek ses, prde ve fabii, co? Mno, se mi trochu ulevilo... Ale žlutym pruhem pro autobusy a taxíky si fakt netroufám, takovej střelec zase nejsem. Kruci, máme přece všichni 'waze', se připojim a uvidim... No jooo, Ayalon celej červenej. Jestlipak někdo z kolegů taky nemá stejnej problém... hledám, zkoušim proklikávat ikonky aut kolem mě, aspoň nějaká řidička na pokec kdyby byla... Kůrnik! Brzda! To bylo o fous. TUUUUUUT!!!! Se nediv, vole, jsem to malem nedobrzdil... Ufff, to jsem se lek. TUUUUUUT!!!! Jo, uz lepsi...
Mno jo, za sto metru budu odbocovat a jsem v levym pruhu. Mno nic, noha na plyn, volant vostra prava a TUUUUUUT!!!!, TUUUUUUT!!!!, TUUUUUUT!!!!, TUUUUUUT!!!!. 


Cha chaa, do prace uz dojedu hladce, na parkovišti to umím nejlíp na jestřábí způsob. Vjedete na parkoviště, minete ty zoufalce, co už jsou na čekaný, najdete si pěkné místečko za zaparkovanými auty a tiše v klidu čekáte. Pět deset minut, ona se kořist objeví. Hele, pani jde z nákupu. Ostatní už ji taky zmerčili a nenápadně se sem šinou. Jenže já jsem nejblíž, tahle je moje! Paní už je v autě a startuje, sunu se k ní co nejnenápadněji, hlavně musí být všem hned jasný, že sem dneska parkuju já. Paní couvá a kruci - TUUUUUUT!!!! - primo na mně, bábo! No, moc neukazuj a kruť volantem, já ti necouvnu i kdybych moh', jakože nemůžu, páč těsně za mnou jsou další tři auta, co čekaj, až někdo udělá chybu. TUUUUUUT!!!! Pohni, pohni. Babka už lehce bezradná, pohupuje se dopředu a dozadu na dvaceti centimetrech a zběsile kroutí volantem tam a zpět. No vida, nakonec to zvládla, je to holka šikovná, však protisměr ani chodník plný chodců není žádná stěna, že. Tak a teď já. Ještě to trochu srovnat... TUUUUUUT!!!! Ne! Ne, nevyjíždim, ty hyeno, teď jsem přijel!
Paráda. A jsem tu. Od moře lehce fouká, dneska se holky tak hezky nosej, večer si půjdu posedět na pláž. Čau kolegové, hele dneska byl provoz úplně v pohodě, žádnej incident, brnkačka. Jo, jo, v naší čtvrti je to fajn, tam se nějaký parkování vždycky najde...


1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Tak se mi zdá, že až za vámi přijedeme tak se budu držet jenom na zahradě, pláži, nebo z auta radši nevystoupím.
Ach joooo! máma

Okomentovat