Nebát se ale modlit.

pondělí 22. července 2013

* Izraelské víno

"Ta majitelka je původem Holanďanka, otec byl holandský žid a matka z nacistické rodiny. Do Izraele prý přijela odčinit hříchy svých příbuzných. Chvíli se nějak protloukala, pak s manželem založili vinici. Po sedmi letech hospodaření začali vyrábět vlastní víno a dělají ho dodnes. Jedno z nejlepších izraelských."
Jako každý šutr v téhle zemi i víno a jeho produkce je protkaná takovými příběhy. Tenhle byl o založení jednoho z asi 250 malých vinařství (+ je tu asi 25 velkých producentů vína - mezi deset s nejvyšším obratem patří i vinařské závody Tabor /podle hory Tabor - kdysi mi někdo chtěl nakukat, že se hora Tábor jmenuje podle českého Tábora, nicméně to by husiti fakt asi nestihli: zmínky o hoře jsou v Bibli a prví osídlení asi 300 let před Kristem./) konec všech závorek
Jakub víno nepije, kameraman Mára i já preferujeme červené - většinou Merlot nebo Cabernet Sauvignon. Je vynikající. Jako tak, že se vyloženě těším, až večer dům ztichne, my si jdeme s Jakubem každý po své práci a po jedenácté se sejdem na zahradě s drinkem na spaní. To víno vás vyloženě nutí, abyste ho po jazyku pováleli, vychutnali a pak teprve nechali pomalu sklouznout do krku. Všichni velcí producenti vína mají košer certifikát, což ale neznamená zcela, že všechno víno v Izraeli je košer. Podrobněji už třeba jedna moravská firma zabývající se produkcí košer vína:
Hlavní z nich je, že vlastní výrobu (což znamená všechny činnosti od chvíle, kdy z hroznů začne vytékat šťáva - rmut, až po uzavření vína v láhvi dvěma nezávislými uzávěry) mohou vykonávat pouze zbožní židé. Je žádoucí, aby víno bylo co nejlepší kvality, proto se vyhýbáme jakémukoli dochucování ( na oltář v Chrámu bylo košer pouze víno bez přísad). Povoleny jsou pouze vybrané druhy kvasinek pro řízené kvašení (schválené evropským rabínem), čistý potravinářský bentonit pro případné čiření bílých vín, v případě doslazovaných jakostních vín pak řepný cukr z vybraného cukrovaru, který opět musí splní přísné požadavky na kvalitu vyráběného cukru a ze stabilizátorů pak pouze oxid siřičitý.

Od přivezení hroznů z vinice je víno vyráběno pouze rukou pana rabína na speciální a pouze pro tyto účely pořízené zvláštní technologii (pro KOSHER víno je vyhražen uzamykatelný box, s nerezovými tanky, k dispozici jsou také zvláštní hadice, čerpadla, v případě potřeby plnička a filtr. Až po té, co je víno rukou pana rabína naplněno do lahví a láhev je uzavřena speciální korkovou zátkou a samosmršťovací záklopkou, můžeme na láhev nalepit etikety.


Mno, nám zkrátka moc chutná a když jsem včera se skleničkou v ruce zjistila, že vlastně v lednici ta jedna domnělá láhev už není, bylo to velké zklamání.
Co ale zaráží, a fakt si to nedovedu vysvětlit, je spotřeba vína v Izraeli. Našla jsem asi milion různých údajů, ale v zásadě to číslo nepřevyšovalo 4,7 litrů na osobu a rok. To mi teda přijde hrozně málo. Obzvlášť s přihlédnutím k tomu že třeba na seder (slavnostní večeři během Pesachu - jednoho z vysokých svátků, který většinou slaví i nábožensky vlažnější až nejvlažnější Izraelci) vypije i jinak nekonzument vína minimálně tři deci, je to součást rituálu. Na druhou stranu to potvrzuje slova našeho velvyslance, že Izraelci moc nepijou. I když české pivovary se to tady snaží trochu změnit. :-) Ale o tom někdy příště. 

Žádné komentáře:

Okomentovat