Nebát se ale modlit.

pondělí 17. června 2013

⌂ Týden do...

Lenka právě vyndala ty dva mezulány z vany a na mě za chvíli přijde řada na ukládání. Tak jen malou reflexi. Mám zadek trochu stažený. Ne kvůli svinstvu v Sýrii, narůstajícímu nebezpečí v Libanonu, otazníkům v Egyptě, podivuhodnému klidu v Gaze a na Západním břehu a rostoucímu napětí v Jordánsku. Ne kvůli vysokým cenám čehokoliv v Izraeli. Zkrátka jen z té změny. Odjezd z rodné země, od milovaných rodičů, babiček a dědů, přátel, známých, oblíbených barů a zajetých rutin.

                                          Obr. Pláž s ru(t)inami byzantského města Apollonia,
                                                  cca 200 metrů od naší branky.

Odjezd od toho posledního je ale součástí kouzla. A navíc, konečně jsem zapnul základy své chatrné hebrejštiny, vzpomněl si, že slovo jam nápadně se opakující v názvu naší nové čtvrti i ulice, znamená "moře." A podíval se, co znamenají ostatní slova ve zmíněných názvech. Ergo, čtvrť nesoucí jméno Nof jam znamená v češtině "mořská vyhlídka" a ulice Shaar HaJam znamená "Mořská brána."

A to mě uklidnilo. Malý domeček v takové čtvrti, navíc obklopený malou zahrádkou se vzrostlými stromy, je skvělou základnou pro život rodinný i aktivně pracovní, jaký tam na nás čeká. A taky k objevování a učení se o tom nádherném rozmanitém regionu, jehož renomé nespravedlivě zastiňují akty násilí a nenávisti. A lásky a porozumění je tam přitom na rozdávání.
Už se těším...

Žádné komentáře:

Okomentovat