Nebát se ale modlit.

sobota 29. června 2013

↔ Rodina ve dvou světadílech

Tak tedy věci odjely. Teď už jsou v celním skladu někde u Tel Avivu a zřejmě ještě nějaký ten čas budou, nějak se to s papírováním komplikuje.
Tatínek už taky odletěl. Připravuje, co může, ale bez těch věcí ze skladu to jde pomaleji. Tedy ještě pomaleji, než je v kraji zvykem. Aspoň si už koupil polštář a peřinu, takže má kde hlavu složit. Účet zařizoval v bance půl dne, další půlden strávil koupí auta, které nám ale prodejce vydá až čtrnáct dní po zaplacení. Ledničku kupuje už třetí den, tedy vlastně dnes ne, dnes je šábes a to se nekupuje ani neprodává nic. Asi si budem muset na ten blízkovýchodní životní rytmus zvyknout. Což, myslím, třeba v mém případě nebude problém.
Mně zbyl jeden obří kufr a dvě děti ku převozu. Venku je asi 16'C, což nám motivaci k přesunu dost usnadňuje. Ještě dva dny a bude nám teplo. Je zajímavý žít v bytě, ve kterém vám zbývají poslední dva dny. Nejen, že už jsem lakomá kupovat tablety do myčky, už se mi ani nechce nosit domů základní potraviny (na co šest vajec na dva dny? Už to uvařim bez cibule... Tak jenom půlku chleba...). 
Hochům jsem rozumně povyprávěla, jak na jejich fňukání a žalování nikdo nebude v Izraeli zvědavej, neb izraelské děti jsou statečné a nekňourají ( tak jistěže to je lež jako věž, ale proč z té životní změny nevytřískat maximum, že jo...). Výsledek se brzy dostavil: tříletý Ben mě úplně přestal poslouchat, protože má za to, že houževnatý odpor proti matčiným rozhodnutím je ten nejvyšší projev statečnosti. Tak je "tatečnej!!!" 
A tohle mi vyrobil pětiletý Eliáš. Myslím, že bude fajn mít pro děti víc zahrady a míň tabletu...

Už se fakt těšíme. Starosti už odjely s těma bednama; co nemáme, to už nedoženem, už se vážně jenom těšíme. Od zítřka se loučíme s těmi úplně nejbližšími, jelikož já i moje maminka jsme největší plačky na světě, spoléhám na maminku manžela, že nás postaví do latě. Příští zápis bude asi z letiště.

PS: Rusnokova vláda odborníků. Balvín ministrem kultury. Premiér v demisi Nečas objíždí ještě eurokonference,  premiér Rusnok shání ministry a zřejmě s tím má spoustu trápení, neb nepřekračuje tempo jedné naverbované kreatury za den, třetí premiér zatím vyčkává v pozadí:  je otázka, zda to bude žena, která má jako jediná podporu poslanecké sněmovny či muž, jehož strana sice volby vyhrála, ale prezident ho nemá moc v lásce anebo prostě někdo jinej, jen ať se šlape do pedálů. Zeman vykřikujíci na oficiální státní návštěvě v Německu "Alláhu Akbar!" Stovky lidí v Budějovicích na protiromském shromáždění na náměstí, z davu se ozývá "Čechy Čechům" a "černý svině". Babiš koupil Mafru. Jelikož tenhle blog nám slouží i jako deník velkého rodinného dobrodružství, dělám si sem poznámky, v jaké atmosféře odjíždíme z vlasti.

Žádné komentáře:

Okomentovat